case study - cieKawa

ilustracja / opakowania

Gdańska kawiarnia cieKAWA to miejsce tworzone razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, które spełniają tam swoje marzenie o dorosłości i samodzielności przez pracę.

Mieliśmy przyjemność zaprojektować dla tego wyjątkowego lokalu autorską ilustrację, która pojawiła się na ich kubkach.

Ilustracja

Joanna Gębal / symbole / Gdańsk

Do projektu zaprosiliśmy Joannę Gębal - artystkę, która ma ogromne doświadczenie w tworzeniu ilustracji prasowej, książkowej oraz grafiki użytkowej. Od razu wiedzieliśmy, że styl ilustratorki idealnie wpisze się w estetykę kawiarni i dobrze odnajdzie się na niełatwej powierzchni, jaką jest tekturowy ochraniacz na kubek.

Cała kompozycja została wykonana w czarnym kolorze i ukazuje najważniejsze symbole Gdańska: architekturę, morze, lwy, ryby, a także różne rodzaje aktywności związane z tym miastem. Pomiędzy tymi elementami rozrzucone są litery układające w wyraz CIEKAWA, a wzdłuż linii łączenia ochraniacza umieściliśmy adres kawiarni.

Biodegradowalne kubki

jednorazowe / trzcina cukrowa / ekologia

Do termicznych ochraniaczy dopasowaliśmy jednorazowe kubki z trzciny cukrowej, które w odpowiednich warunkach ulegają całkowitemu rozkładowi, dlatego są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Nie zapomnieliśmy o pozostałych elementach kawowego zestawu, które również są ekologiczne - pokrywka jest wykonana z masy papierowej.

Wszystko to wpisuje się w jeden przekaz mówiący o tym, że dany lokal dba zarówno o komfort klientów, a jednocześnie nie zapomina o ochronie środowiska.