case study - Kodii

identyfikacja wizualna / materiały reklamowe / car wrapping

Dla firmy KODII zaprojektowaliśmy identyfikację wizualną, a także zajęliśmy się produkcją materiałów reklamowych.

Celem wszystkich działań było stworzenie spójnego wizerunku szkoły, która pomaga dzieciom i młodzieży stawiać pierwsze kroki w świecie programowania.

Ilustracja

Magda Gogo / flat design / infografika

Wszystkie elementy graficzne oparliśmy na wyjątkowym stylu ilustratorki Magdy Gogo, której specjalnością jest flat design. Magda, równie dobrze co w sympatycznej i barwnej ilustracji, odnajduje się w infografice - to połączenie pozwoliło osiągnąć efekt, który idealnie wpisuje się w charakter szkoły KODII.

Maskotka

robot / nauka / emocje

Tworzenie identyfikacji nietypowo zaczęliśmy od maskotki - graficznej wersji postaci, z którą mogą utożsamiać się uczniowie. Robot KODII składa się z prostych kształtów w żywych kolorach (żółty, malinowy i granatowy), a o jego związku ze światem nauki przypomina symbol znajdujący się na brzuszku. Fakt, że maskotka jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko maszyną, potwierdza jego przyjazna aparycja i ekspresja wyrażona w różnych pozach i minach.

Logo

symbol / prostota / czytelność

Logo KODII to uproszczona wersja maskotki. Symbol jest zwięzły, techniczny i przede wszystkim zrozumiały zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. Tak samo czytelna jest nazwa znajdująca się pod znakiem, którą bez problemu rozszyfrują nawet najmłodsi uczestnicy zajęć w szkole KODII.

Koszulki i materiały reklamowe

spójność / wizerunek / gadżety

Na podstawie wizerunku robota KODII, a także innych elementów kompozycji, która znalazła się na samochodzie, zaprojektowaliśmy koszulki dla dzieci oraz gadżety reklamowe - m.in. teczki, zeszyty, dyplomy, breloki. Dzięki takiemu kompletnemu zestawowi szkoła zyskała spójny i przemyślany wizerunek, który stał się już rozpoznawalny.

Oklejanie samochodu

dzieci / kompozycja / mobilna reklama

Kolejnym elementem komunikacji była naklejka na auto firmowe szkoły. Na białej jak kartka papieru karoserii postanowiliśmy kontynuować wybraną kolorystykę i radosny styl, który podyktowała maskotka oraz logo. Radosna scena z dziećmi i elementami kojarzącymi się z programowaniem (aplikacja, fragmenty kodu) wyróżnia samochód na ulicach i wywołuje uśmiech u innych.