case study - Polny Warkocz

web design / zdjęcia kreatywne / packshoty

Polny Warkocz to marka naturalnych kosmetyków inspirowana wiedzą, kulturą oraz dziedzictwem Słowian.

Naszym zadaniem było stworzenie strony internetowej i kreatywnych zdjęć, które wpisują się w szerszą komunikację marki - skierowaną do świadomych konsumentów poszukujacych na polskim rynku jakościowych, naturalnych produktów.

Inspiracje

słowianie / noc kupały / wianki

Nową komunikację postanowiliśmy oprzeć na motywach zaczerpniętych ze słowiańskiej mitologii. Główną inspiracją stała się noc Kupały - święto, podczas którego dziewczęta plotły wianki z kwiatów i magicznych ziół, a następnie puszczały je na wodzie.

Ten romantyczny i do dziś kultywowany obrzęd zainspirował nas do stworzenia kwiatowej scenografii, która stanowiła tło dla kosmetyków bazujących na dobroczynnym działaniu polskich kwiatów i ziół.

Sesja zdjęciowa

woda / scenografia / kwiaty

Podczas sesji powstały zdjęcia produktowe i kreatywne, które w pełni oddają charakter marki. Kosmetyki umieściliśmy na tafli wody pomiędzy pływającymi polnymi kwiatami - szklane opakowania delikatnie odbijają się w lustrze wody i wraz z pastelowymi płatkami kwiatów stworzą romantyczne kompozycje. Sięgnęliśmy również po motyw wianka, który nierozerwalnie kojarzy się z nocą Kupały.

Strona internetowa

produkt / katalog / ryciny z leksykonu

Strona internetowa miała być nowoczesna, prosta i zgodna z dzisiejszymi trendami projektowania. Postanowiliśmy wyeksponować na niej zdjęcia z sesji na wodzie, które najlepiej ukazują przesłanie marki. Strona pełni również funkcję katalogu produktów, o których działaniu i składzie można dowiedzieć się z wygodnych zakładek znajdujących się na stronie konkretnego kosmetyku.

Dużo uwagi poświęciliśmy detalom, które ostatecznie decydują o odbiorze strony. Tło stanowią delikatne ryciny polnych kwiatów, które przywołują wspomnienie o starych leksykonach. Dodatkowo wykorzystaliśmy tzw. efekt hover, czyli błysk pojawiający się po najechaniu kursorem na konkretne produkty, co idealnie współgra z wodnymi blikami uwiecznionymi na zdjęciach.